Odebírat RSS
Zahájení semináře.
21. 3. 2024

Vývoj nově zatravněných ploch a travní směsi v CHKO Moravský kras

Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Moravský kras a Zemědělský výzkum, spol. s r. o. Troubsko ve spolupráci s firmou Agrostis Trávníky, s.r.o., Biologickým centrem Akademie věd ČR, Mendelovou univerzitou v Brně a Masarykovou univerzitou uspořádala dne 29.2. 2024 v Domě přírody Moravského krasu seminář „Vývoj nově zatravněných ploch a travní směsi v CHKO Moravský kras“.

Celý článek O násVývoj nově zatravněných ploch a travní směsi v CHKO Moravský kras
Ministr Petr Hladík prohlíží expozici Domu přírody Bílých Karpat.
15. 3. 2024

Jedinečná příroda Bílých Karpat pod jednou střechou. Ve Veselí nad Moravou se slavnostně otevírá Dům přírody

Moderní návštěvnické středisko je umístěno v historické části Veselí nad Moravou, které je vstupní branou do jižní části chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Dům přírody Bílých Karpat dnes slavnostně otevřel ministr životního prostředí Petr Hladík společně s hejtmanem Jihomoravského kraje Janem Grolichem.

Celý článek O násJedinečná příroda Bílých Karpat pod jednou střechou. Ve Veselí nad Moravou se slavnostně otevírá Dům přírody
Stezka Drbákov se spadlým stromem.
8. 3. 2024

Byl zveřejněn návrh na dočasné uzavření naučné stezky Drbákov-Albertovy skály

Agentura ochrany přírody a krajiny ČR zveřejnila návrh na dočasné uzavření vstupu do národní přírodní rezervace Drbákov-Albertovy skály. V území došlo v zimním období k pádům velkého množství uschlých borovic a vyskytuje se zde velké množství nahnutých a pádem hrozících stromů.

Celý článek O násByl zveřejněn návrh na dočasné uzavření naučné stezky Drbákov-Albertovy skály