Ministři životního prostředí a zemědělství, hejtman Jihomoravského kraje, ředitel Lesů ČR a zástupce ředitele Agentury ochrany přírody a krajiny ČR stojí v řadě a v ruce drží desky s podepsaným memorandem.
23. 7. 2024

Ministerstva zemědělství a životního prostředí, Lesy ČR a Jihomoravský kraj se dohodly na memorandu o péči a ochraně Ždánického lesa

Na společné péči o Ždánický les se v memorandu podepsaném na jihovýchodní Moravě shodli ministr zemědělství Marek Výborný, ministr životního prostředí Petr Hladík, hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich, generální ředitel Lesů ČR Dalibor Šafařík a zástupce ředitele Agentury ochrany přírody a krajiny ČR Pavel Pešout. Podpisem dokumentu se zúčastnění zavázali k inovativním postupům při hospodaření a ochraně tohoto území.

Celý článek O násMinisterstva zemědělství a životního prostředí, Lesy ČR a Jihomoravský kraj se dohodly na memorandu o péči a ochraně Ždánického lesa
Rašeliniště s jezírkem v budoucí CHKO Krušné hory.
8. 7. 2024

Důležitá dohoda s obcemi otevřela cestu ke vzniku chráněné krajinné oblasti Krušné hory

Krušné hory jsou o krok blíž vzniku chráněné krajinné oblasti. Ministerstvu životního prostředí a Agentuře ochrany přírody a krajiny ČR se podařilo dosáhnout důležité dohody s částí měst a obcí v centrální oblasti Krušných hor o budoucím vymezení hranic CHKO.

Celý článek O násDůležitá dohoda s obcemi otevřela cestu ke vzniku chráněné krajinné oblasti Krušné hory