null Květnaté louky v Caparticích

Naučná stezka

Capartické louky

  • Délka: 2 km
  • Typ: pěší
  • Obtížnost: lehká
Capartice prstnatec.

Za rozkvetlými loukami do Capartic

Jestli chcete vidět, jak vypadá pravá rozkvetlá louka, vydejte se do Capartic.  Nejkrásnější jsou na jaře a v časném létě. Asi 2 km dlouhý okruh po naučné stezce Capartické louky vás zavede do jižní části chráněné krajinné oblasti Český les.
Na capartických loukách totiž roste celá řada ohrožených a vzácných druhů rostlin. Tak třeba: mochna bahenní, která vás upoutá zajímavými tmavě červenými květy, kozlík dvoudomý, hadí mord nízký,   nebo lýkovec jedovatý.   Rostou tu také vzácné orchideje vemeník zelenavý, prstnatec májový nebo bradáček vejčitý.
​​​​​​​Výlet začíná a končí na parkovišti v Caparticích nedaleko Klenčí pod Čerchovem. Vede po zpevněných i nezpevněných cestách, terén není vůbec náročný a je vhodný také pro malé děti. Během vycházky  dozvíme i něco o historii Capartic a okolí.  Pomocí herních prvků si vyzkoušíme si a uvidíme, co voda dokáže.

Autoři fotografií: Daniela Hlinková, Markéta Kašparová

více o výletu​​​​​​​

Při svých cestách prosíme, buďte k přírodě ohleduplní. Postačí k tomu jen pár zásad. Více o tom, jak se chovat v přírodě se můžete dozvědět z krátkých videí o rodině Veverkových.

​​​​​​​Další výlety:

www.snamidoprirody.cz​​​​​​​​​​​​​​

Galerie

Capartice tabule.
Capartice hadí mord.
Capartice mochn.