null 15. Karlštejnská Můří noc

AOPK ČR, Správa CHKO Český kras

2. srpna - máme náhradní termín 15. Karlštejnské Můří noci

19. 6. 2024

V Karlštejně na Budňanské skále bude od soumraku probíhat ukázka odchytu nočních motýlů na světelný zdroj a jejich určování.

Sraz 2.8.2024 ve 21:00 v Karlštejně u pošty.

Konec bude kolem 23. hod (podle počasí a zájmu účastníků).

Můří noc je vzácná a jedinečná možnost, kdy se můžete podívat na noční hmyz zblízka a pod dohledem zkušeného entomologa si je pořádně prohlédnou. Navíc se můžete dozvědět zajímavosti z jeho života, kde je můžete potkat a jak je poznáte od jiných druhů.

​​​​​​​Noční motýly budou lákat, chytat a určovat Petr Heřman ze Společnosti pro ochranu motýlů a Lucie Hrůzová, zooložka Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

Účastníci exkurze, kteří chodí často do přírody, pozorují různé druhy rostlin či živočichů a mají zájem „mapovat přírodu“, se zde mohou dozvědět o projektu BioLog a praktické zkušenosti s používáním stejnojmenné aplikace, která byla vytvořena pro zájemce o přírodu a slouží jako digitální zápisník pozorování fauny a flóry na území ČR.

Doporučujeme vhodné oblečení (i na chladnější noc) a obuv do terénu, baterku či čelovku, případně deštník nebo pláštěnku a také třeba podložku na sezení.

Jen zde na Karlštejně probíhá můří noc pravidelně každý rok.

Přijedete-li autem, můžete zaparkovat u vlakového nádraží nebo na karlštejnském placeném parkovišti u řeky.

Exkurze je neplacená, není třeba se přihlašovat, jen přijít.

Případné podrobnější dotazy na tel.: 731 682 306 nebo na adrese lucie.hruzova@nature.cz

Každý účastník podniká exkurzi na vlastní nebezpečí. Rodiče odpovídají za své nezletilé děti.